اسکای لایت (Sky Light)

اسکای لایت یک اصطلاح عمومی است و اغلب توسط تولید کنندگان برای محصولات مختلف استفاده می شود ، از واحدهای خانگی در مقیاس کوچک نصب شده روی سقف های شیبدار سنتی گرفته تا واحدهای سفارشی شیشه که برای نصب در سقف های مسطح یا تراس طراحی شده اند.نورگیرهای سقفی (که به آنها چراغ های سقفی نیز گفته می شود.).شیشه ها نیز می توانند در اکریلیک ، پلی کربنات یا شیشه شفاف یا رنگی باشند. این نورگیرها به طور معمول دارای بازشو های نوری با رنگ سفید سفید یا انعطاف پذیر و یک صفحه پخش کننده در سطح سقف هستند.

محدودیت های Windows Roof و Skylights

لیستی از اشکالات اصلی نورگیرها:

1-در روزهای آفتابی و روشن بسیار زیاد نور است

2-افزایش بیش از حد گرما ، منجر به گرم شدن بیش از حد می شود

3-کاهش گرما در زمستان

4-شافتهای نورگیر که عایق بندی نشده و هوا به درستی آب بندی نشده است

5-در اثر نفوذ رطوبت در محل نفوذ نورگیر سقف

پنجره های سقف و پنجره های سقفی مزایای بسیاری دارند ، اما همیشه جایگزین پنجره های استاندارد در دیوارهای جانبی نمی شوند. موارد زیر را در نظر داشته باشید:

-. پنجره سقفی همیشه نمی تواند به عنوان جایگزینی برای پنجره ها استفاده شود. برخی تولیدکنندگان پنجره های سقف را با فاصله لازم برای واجد شرایط بودن به عنوان دهانه های خروجی ارائه می دهند. با این وجود ، لازم است وسیله ای برای بالا رفتن از پشت بام وجود داشته باشد تا پنجره های سقف از نظر قانونی برای پنجره خروجی مطابقت داشته باشند.

-“مزیت خورشیدی” در پنجره سقفی یا سقف قابل توجه است. این می تواند یک مزیت در آب و هوای سرد باشد ، جایی که آفتاب زمستانی که از پنجره سقف تابیده می شود می تواند به گرم شدن فضا کمک کند. اما می تواند در تابستان یا در مناطق گرمتر یک نقطه ضعف باشد. بسیاری از نورگیرها با هیچ نوع کور یا روشی برای جلوگیری از آفتاب همراه نیستند. این گزینه ای است که معمولاً هزینه بیشتری برای شما خواهد داشت.

اگر در آب و هوای سرد زندگی می کنید ، می توانید از نورگیر نور کمی گرمایش خورشیدی نیز دریافت کنید. برای انجام این کار ، باید مطمئن شوید که ضریب بهره حرارت خورشیدی (SHGC) را تا آنجا که می توانید دریافت می کنید. (SHGC به شما می گوید که از پنجره یا پنجره سقفی چه میزان گرمای خورشیدی به دست می آورید. به طور کلی عددی کمتر از یک است ، با اعداد کمتری که به معنی نورگیر است که از ورود گرمای خورشید جلوگیری می کند.)

بیشترین استفاده از شرایط محلی آسمان

تحویل موثر نور روز به عوامل زیر بستگی دارد:

-ارتفاع خورشید و آزیموت

-وقوع نسبی ابر در مقابل هوای آفتابی

-فصل

-سطح آلودگی هوا و مه

-ظاهر سقف

-سایه انداختن از درختان

مکانهایی که دارای آسمان ابری هستند، بهتر است توسط پنجره های سقف یا نورگیرهای معمولی با مناطق وسیع و سیستم های شیشه پخش شونده استفاده شوند. در مکان های آفتابی ، نورگیرهای لوله ای هنگام روشن شدن آسمان ، سطح روشنایی بسیار بالایی را تحویل می دهند.

تعمیر و نگهداری و عملکرد طولانی مدت

تعمیر و نگهداری باید شامل تمیز کردن منظم سقف خارجی و سطوح داخلی قابل مشاهده باشد ، به خصوص اگر در معرض یک محیط سخت قرار بگیرید. در چنین مکان هایی (به عنوان مثال نزدیک به دریا یا آلودگی صنعتی یا در مناطق پر درخت) فضای داخلی نورگیر باید در فواصل شش ماهه تمیز شود. در تنظیمات خوش خیم ، هر 24 ماه یک بار باید کافی باشد. نورگیرهای قابل استفاده و تهویه (به عنوان مثال پنجره های سقف قابل باز شدن و هواکش های ترکیبی نورگیر / سقف) ممکن است گاه به گاه به روغن کاری سخت افزار متحرک نیاز داشته باشند.

 

نباید بقایای برگها روی مواد نورگیر جمع شود زیرا شستشوی آب باران باعث تجزیه مواد شیمیایی از بستر برگ شده و باعث ایجاد لکه های شدید می شود. بقایای برگ نیز می تواند عامل خوردگی و متعاقب آن خرابی سقف باشد.

نورگیرها از مواد مختلفی از جمله پلاستیک (ABS ، اکریلیک ، پلی کربنات و سایر موارد) ، شیشه ، آلومینیوم (با روکش ساده و پودری) ، فولاد و فولاد ضد زنگ ساخته میشوند.

-ایمنی آتش

الزامات ایمنی در برابر آتش سوزی تحت BCA مشخص می کند که اگر چراغ های سقف قابل احتراق تلقی شوند ، سطح جمع شده چراغ های سقف نباید بیش از 20٪ سقف یا بخشی از سقف باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست